Dlaczego warto zainstalować Windows 11?

Planujesz przesiąść się na Windows 11, ale nie jesteś pewny, czy spełni Twoje oczekiwania? Dlaczego warto zainstalować Windows 11? Jakie są wymagania sprzętowe? Szczegóły na ten temat znajdziesz w niniejszym artykule. 
  1. Czym wyróżnia się Windows 11?
  2. Dlaczego warto zainstalować Windows 11?
  3. Jakie są wymagania sprzętowe?
Zastanawiasz się, czy warto zainstalować Windows 11? Aby mieć pewność, że najnowsza wersja systemu od Microsoft jest optymalnym rozwiązaniem dla Ciebie, już teraz zapoznaj się z jego nowościami i funkcjonalnością. Co zmieniło się w Windows 11 względem 10? Jakie są wymagania sprzętowe? Odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Zapraszamy do lektury!

Czym wyróżnia się Windows 11?

Czym wyróżnia się Windows 11 na tle starszych wersji systemów operacyjnych od Microsoft? Przede wszystkim schludniejszym designem. Oczywiście w dalszym ciągu do dyspozycji użytkowników udostępniono klasyczny panel sterowania, to jednak zaokrąglone rogi włączonych okienek, nowe ikonki czy skróty na pasku zadań umieszczone na środku wyglądają nowocześniej. Dodatkowo niektóre aplikacje również odświeżono – na przykład kalkulator, kalendarz, Media Player, Zdjęcia, Teams czy MS Paint. Nowe funkcjonalności widać również w narzędziu Wycinanie czy w aplikacji Poczta. 
Kolejną zaletą Windows 11 jest menu Start, które w porównaniu z poprzednimi wersjami zostało odpowiednio uporządkowane. Na uwagę zasługuje także technologia DirectStorage, którą docenią głównie gracze. Gwarantuje ona między innymi szybsze ładowanie zasobów w grach. Ulepszono także aplikację Xbox, dzięki której teraz można bez problemu mieć dostęp zarówno do Game Pass, jak i Game Pass Ultimate. 
 
W Windows 11 postawiono również na funkcje, których zadaniem jest zagwarantowanie jeszcze bardziej produktywnej pracy. Na przykład na pasku zadań jest odpowiedni skrót, dzięki któremu w szybki sposób stworzyć następne pulpity wirtualne. Zatem dzielenie ekranu na kilka stref jest teraz jeszcze łatwiejsze, niż było w poprzednich wersjach systemu. Tryb tablet również przeszedł kilka zmian. Przede wszystkim możemy pisać, przeciągając palca po wyświetlonych literach. Usprawniono także obsługę gestów.
Opcja Dynamic Refresh Rate doskonale sprawdzi się u osób, którym zależy na tym, aby laptop pracował na jednym ładowaniu dłużej. Na czym polega ta funkcja? Otóż w sytuacji, gdy pełne możliwości matrycy nie będą potrzebne, Dynamic Refresh Rate zmieni automatycznie częstotliwość odświeżania ekranu urządzenia.

Dlaczego warto zainstalować Windows 11?

Dlaczego właściwie warto zainstalować Windows 11? Przede wszystkim dlatego, że Microsoft na bieżąco dostarcza nowe rozwiązania i większość z aktualizacji, których celem jest zwiększanie funkcjonalności, będzie przeznaczonych przede wszystkim na najnowszy system.
Jeśli szukasz biznesowego rozwiązania, wybierz Windows 11 Pro. Dzięki temu systemowi każdego Twoje biznesowe działanie będzie dużo łatwiejsze niż dotychczas. Czym różni się Pro od uniwersalnej wersji Windows 11 Home? Przede wszystkim umożliwia dołączenie do usługi Active Directory i Azure AD, ma funkcję Hyper-V, opcję szyfrowania urządzeń z funkcją BitLocker oraz pozwala na bezproblemowe zarządzanie mobilnymi urządzeniami (MDM). Do zalet zalicza się przede wszystkim większą ilość różnorodnych rozwiązań związanych z bezpieczeństwem danych. 

Jakie są wymagania sprzętowe?

Jesteś zainteresowany instalacją Windows 11 Professional na swoim komputerze? Musisz wiedzieć, że nie każde urządzenie nadaje się do aktualizacji systemu. Okazuje się, że tylko komputery, które mają wbudowany TMP 2.0, są kompatybilne z Windows 11. Oczywiście na niektórych starszych urządzeniach możemy próbować zainstalować Windows 11, ale jest duże prawdopodobieństwo, że nie otrzymamy systemu w pełni funkcjonalnego. 
Jakie są minimalne wymagania sprzętowe dla Windows 11 Professional? Pamięć RAM nie powinna być mniejsza niż 4 GB, a miejsce na dysku – 64 GB. W przypadku procesora wymaga się 1 GHz z (minimum) 2 rdzeniami, procesor 64-bitowy lub taki, który jest zgodny ze standardem SoC. Karta graficzna powinna być DirectX 12 z odpowiednim sterownikiem WDDM 2.0. Konieczne jest także założenie konta Microsoft oraz połączenie z Internetem. Potrzebne jest to do skonfigurowania systemu Windows 11. Za pośrednictwem usługi Windows Update można sprawdzić, czy obecnie zainstalowany system Windows można zaktualizować do nowej wersji i tym samym korzystać z najnowszych opcji w Microsoft Teams. Warto oczywiście przeprowadzić utworzenie kopii zapasowej plików, nawet jeżeli sprzęt bez problemu spełnia minimalnych wymagań sprzętowych. Najnowsza wersja systemu Windows oferuje wiele nowych funkcji, czego przykładem jest lepsze działanie przeglądarki Microsoft Edge. Do tego dochodzą aktualizacje zabezpieczeń, które zwiększają bezpieczeństwo samego systemu operacyjnego. Warto więc pomyśleć o zainstalowaniu uaktualnienia, szczególnie że proces aktualizacji nie jest skomplikowany i poradzą sobie z tym nawet początkujący użytkownicy. Trzeba jednak mieć na uwadze, że trwa to nieco dłużej niż typowa aktualizacja funkcji systemu.


Artykuł partnera

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie masz konta? Zarejestruj się »

Zobacz także

Skuteczne narzędzia do wykrywania uszkodzonych podzespołów

pobierz

Wykrywanie i usuwanie niechcianych programów

pobierz

Polecane artykuły

Array ( [docId] => 50160 )

Array ( [docId] => 50160 )
Array ( [docId] => 50160 )