Tor zawsze przesyła Twoje dane przynajmniej przez 3 serwery proxy, a dodatkowo szyfruje komunikację. Nie modyfikuje Twoich informacji i w żaden sposób ich nie zapisuje. Tor i korzystanie z niego nie jest nielegalne ale nie oznacza to, że jesteś w 100% anonimowy i że nie obowiązują Cię żadne reguły.
Na stronie
https://metrics.torproject.org znajdziesz wiele ciekawych informacji i statystyk dotyczących użycia Tora. Na przykład klikając menu
Users i wybierając w rozdziale
directly connecting Tor Users w polu
Source wartość
Poland dowiesz się, ilu było polskich użytkowników Tora w ostatnim czasie.

Niekiedy program antywirusowy może podnieść alarm, że w którymś z plików Tora jest wirus. Jeżeli ściągałeś instalator z oficjalnej strony projektu, na pewno jest to fałszywy alarm oprogramowania antywirusowego.
Niekiedy po zalogowaniu się na swoje konto Google przez Tora, po kolejnym „normalnym” zalogowaniu się możesz zostać ostrzeżony, że ktoś próbował się na nie włamać. Również ten komunikat jest fałszywym alarmem, a z przytoczonej listy adresów IP możesz dowiedzieć się przez jak egzotyczne miejsca na świecie przechodziła Twoja informacja w anonimowej sieci Tor.
Tor sprawia także pewne problemy przy korzystaniu z technologii Flash. We Flashu są na przykład konstruowane odtwarzacze wideo na stronach WWW takich, jak Youtube czy Megavideo, gry online i wiele innych witryn. Niestety musisz się liczyć z faktem elementy stron WWW wykonane we Flashu nie będą wyświetlane.