Dostęp do niej uzyskasz dopiero po podaniu właściwego hasła. Powinno więc być ono na tyle skomplikowanie, aby nikt go nie odgadnął. Tym bardziej, że pliki nie są szyfrowane. W przypadku awarii czy zaniku zasilania wirtualny dysk zostanie automatycznie zablokowany. Nie uda dostać się do niego, nawet jeśli uruchomisz komputer w trybie awaryjnym (F8).
Tajny i ukryty wirtualny dysk
Na wirtualnym dysku można pracować jak na zwykłym dysku, przechowywać i zapisywać swoje prywatne pliki, ale, gdy zajdzie potrzeba, jednym kliknięciem myszy ukryjesz go przed ciekawskimi. Będzie niewidoczny dla systemu, a zawarte na nim dane będą bezpieczne.
Po zakończeniu pracy, w zasobniku systemowym (tray-u) kliknij jego ikonkę i zablokuj dysk, wybierając opcję Lock. Dysk stanie się niewidoczny i z zniknie z okna Mój komputer.

Rys. Konfiguracja wirtualnego dysku
W ustawieniach aplikacji mamy szereg opcji do wyboru, takich jak odblokowywanie dysku tuż po uruchomieniu komputera, blokowanie dysku po włączeniu wygaszacza czy użycia uruchomienia komputera w trybie awaryjnym. Tu także wybierzesz wersję językową. Nie ma wśród nich polskiej. Ławo można jednak spolszczyć samemu program, edytując w notatniku znajdujący się w folderze Languages plik English.ini.
Porada pochodzi z serwisu http://poradyisztuczki.blogspot.com.